Majlis Pimpinan Tertinggi

(2016 – 2020)

JAWATAN NAMA
Pengerusi Tetap YBhg Dato' Sri Sharif Omar
Timbalan Pengerusi Tetap YBhg Dato’ Azimi Daim
Pengerusi YAB Tun Dr Mahathir Mohamad (sehingga 24 Februari 2020)
YAB Tan Sri Dato' Haji Muhyiddin Haji Mohd Yassin (Pemangku bermula 24 Februari 2020)
Presiden YAB Tan Sri Dato' Haji Muhyiddin Haji Mohd Yassin
Timbalan Presiden YAB Dato’ Seri Utama Mukhriz Mahathir (sehingga 18 Mei 2020)
Naib Presiden YBhg Tan Sri Dato’ Sri Panglima Abdul Rashid Abdul Rahman
YB Datuk Abdul Rashid Asari
YBhg Datuk Hamidah Osman (sehingga 16 September 2017)
Ketua Srikandi YB Datuk Seri Rina Mohd Harun
Ketua Armada YB Tuan Syed Saddiq Syed Abdul Rahman (sehingga 18 Mei 2020)
YBhg Encik Aizad Roslan (bermula 19 Mei 2020)
Setiausaha Agung YB Dato' Shahruddin Salleh (sehingga 27 Sept 2018)
YB Senator Datuk Wira Marzuki (27 Sept 2018 - 18 Mac 2020)
YB Dato’ Seri Hamzah Zainuddin (bermula 18 Mac 2020)
Bendahari Agung YBhg Dato’ Mohamed Salleh Bajuri
Ketua Penerangan YBhg Dato' Kamaruddin Mohd Nor (sehingga 27 Sept 2018)
YB Senator Dr Radzi Jidin (bermula 27 Sept 2018)
Ahli MPT (Dipilih) YBhg Tan Sri Abdul Aziz Haji Mohd Yassin
YBhg Datuk Abdul Kadir Jasin (sehingga 6 Ogos 2020)
YBhg Datuk Nordin Salleh
YBhg Datuk Dr Sukiman Sarmani
YBhg Encik Abu Bakar Yahya (sehingga 15 Ogos 2020)
YBhg Encik Muhammad Zahid Md Arip
YB Datuk Mohd Rafiq Naizamohideen
YAB Datuk Seri Ahmad Faizal Dato’ Azumu
YBhg Dr Muhammad Faiz Na’aman
YBhg Encik Wan Mohd Shahrir Wan Abdul Jalil
YBhg Encik Tariq Ismail Mustafa (sehingga 14 Ogos 2020)
YBhg Hajjah Azlinda Abd Latiff
YBhg Puan Najwah Halimah Ab Alim
YBhg Encik Ulya Aqamah Husamudin (sehingga 14 Ogos 2020)
YB Datuk Wira Senator Marzuki Yahya
Ahli MPT (Dilantik) YBhg Encik Akhramsyah Muammar Ubaidah Tan Sri Sanusi
YBhg Datuk Wira Dr Hj Rais Hussin Hj Mohamed Ariff
YBhg Datuk Seri Mohd Redzuan Md Yusof
YBhg Encik Wan Saiful Wan Jan (bermula 1 Mac 2018)
YB Datuk Dr Shahruddin Md Saleh
YB Dr Maszlee Malik (14 Mei 2019 – 18 Mei 2020)
YB Tosrin Jarvanthi (bermula 4 Jun 2020)

 

Badan Pimpinan Negeri

NEGERI JAWATAN NAMA
Perlis Ketua YBhg Haji Ameir Hassan (sehingga 10 Januari 2019)
YB Datuk Wira Senator Marzuki Yahya (bermula 16 Mac 2019)
Kedah Ketua YAB Dato’ Seri Utama Mukhriz Mahathir (sehingga 18 Mei 2020)
YB Senator Dato' Haji Suhaimi Abdullah (bermula 4 Jun 2020)
Pulau Pinang Ketua YB Datuk Wira Senator Marzuki Yahya (27 Sept 2018 - 18 Mac 2020)
YBhg Encik Zulkefli Bakar (bermula 4 Jun 2020)
Perak Ketua YAB Dato' Seri Ahmad Faizal Azumu
Selangor Ketua YB Datuk Abdul Rashid Asari
Wilayah Persekutuan Ketua YBhg Datuk Kapten (B) Muhammad Suhaimi Yahya
Negeri Sembilan Ketua YB Senator Tan Sri Rais Yatim
Melaka Ketua YB Datuk Seri Mohamad Redzuan Md Yusof
Pahang Ketua YBhg Datuk Wan Mohd Shahrir Wan Abdul Jalil
Kelantan Ketua YBhg Datuk Kamaruddin Md Nor
Terengganu Ketua YB Senator Datuk Razali Idris
Timbalan Ketua YB Dato’ Hj. Rosol bin Wahid
Johor Ketua YB Dato' Hj Osman Sapian (12 Mei 2018 - 8 April 2020)
YB Tuan Mazlan Bujang (30 April 2020 - 6 September 2020)
Sabah Ketua YB Datuk Seri Panglima Hj. Hajiji Hj. Mohd Noor
Sarawak Ketua YBhg Encik Jaziri Alkaf Abdillah Suffian
Timbalan Ketua YBhg Dato’ Johan Mohamad